POVODNĚ 2002 0009Vážení spoluobčané,

v těchto dnech je tomu právě 15 let od ničivých povodní, které se přehnaly i přes naší obec. Situace byla zlá a pro všechny, kterých se povodně dotkly, situace velice náročná. Pomáhal, kdo mohl - dobrovolníci z obce, ale hlavně podleští hasiči. Podrobně je celá situace popsaná v nově vydaném ALMANACHU ke 120. výročí založení SDH Podlesí. Já zde přidámám fotografie do FOTOGALERIE obce, kde si každý může o náročnou a těžkou situaci v roce 2002 připomenout.

titulka almanachVážení spoluobčané,

ZDE je možnost stáhnout si Almanach, který byl vydán ke 120. výročí založení SDH Podlesí.

TITULKA PODLESVážení spoluobčané,

v záložce O OBCI -Podleský zpravodaj - 2017 v menu stránek najdete nové vydání Podlesáku.

trestVážení spoluobčané,

k 1.5.2017 byla v Příbrami nově otevřena  Poradna pro oběti trestných činů. Využití služeb v poradně je bezplatné.

Více informací naleznete v přílohách.

Příloha č. 1Příloha č. 2

sdhVážení spoluobčané,

podleské oslavy 120. výročí od založení Sboru dobrovolných hasičů Podlesí proběhly 17.6.2017. V dopoledních hodinách byla na obecním úřadu v zasedací místnosti zpřístupněna nádherná výstava starých i novodobých fotografií členů SDH, historické hasičské uniformy, helmy, sekerky, kroniky a mnoho dalšího. Spousta podlesáků - bývalých hasičů, se na fotografiích našla. Závoveň zde byly pro všechny zdarma připraveny tématické propagační materiály - nově vydaný překrásný almanach k výročí založení sboru, retro pohlednice se starými fotografiemi hasičů, nově vydaná pohlednice Podlesí. Současně návštěvníci vyjádřili do pamětní knihy své dojmy z připravené výstavy.

Sraz všech pozvaných sborů a hostů byl v hasičské zbrojnici. Odtud vyšel průvod dolů směrem na náves, zastavil u pomníku padlých, kde starosta sboru položil k pomníku květinu, byla uctěna památka padlým vojínům při státní hymně a průvod pokračoval na náves. Zde proběhl slavnostní ceremoniál - předávání pamětních listů, čestných uznání, ocenění jednotlivým členům sboru a pochopotelně i hostům. Záverem tohoto ceremoniálu došlo zastupiteli obce k předání hasičského praporu.

Po ukonení ceremoniálu průvod kráčel vsí na hřiště, kde probíhaly ukázky, které připravili hasiči. Bylo na co se dívat. Je vidět jak jsou hasiči sehraní, připravení a svou práci učí své mladší nástupce. Za to jim patří velké poděkování.

Slavnostní den byl zakončen hasičskou zábavou v Pivovaru Podlesí. To byla pravá vesnická úžasná zábava, plná přátelské atmosféry. Akce se velmi vydařila, jen je velká škoda, že se přišlo pdívat jen velice málo podlesáků, pro které byly oslavy připravované. Krásnou reportáž fotografií z celého dne můžete vidět zde: FOTOGRAFIE Z OSLAV

Erb Obec PodlesíÚřední hodiny pro veřejnost
P0  a ST 7.30 - 11.30; 12.30 - 17.00