POZVÁNKA NA ZASEDÁNÍVážení spoluobčané,

veřejné zasedání se bude konat 29.3.2017 v 18:00 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu.

Pozvánka je ZDE ... Pozvánka

IMG 4835Vážení spoluobčané,

schůzka s občany Nového Podlesí ohledně informací okolo stavby splaškové kanalizace proběhne v úterý 14.3.2017 v 19:00 hodin v hospodě za Komínem. Účast vlastníků nemovitostí je nutná.

Od 13.3.2017 od 6:00 hodin do 30.6.2017 bude část obce Nové Podlesí uzavřena. Objížďka směrem do Oseče a Obecnice bude nasměrovaná přes Lhotu.

propadVážení spoluobčané,

asi většina z vás v minulých dnech zaregistrovala nákladní automobil na zastávce ve Starém Podlesí, který se předním kolem propadl do dešťové kanalizace. Ráda bych popsala, jakým způsobem k tomu došlo a co propadu předcházelo. Ve stejný den v době okolo oběda přijela dvě nákladní auta plně naložena vytěženým dřevem, kdy řidič jednoho z nich zastavil na obecním pozemku na zastávce (na levé straně směrem na Orlov), kde auto svou tíhou zničilo betonovou dlažbu a druhý řidič najel taktéž s plně naloženým autem na chodník (na pravé straně směrem na Orlov). Přejel pozemek na pravé straně u zastávky (směrem na Orlov) a zaparkoval na chodníku. Oba řidiči se z aut vzdálili. Právě v chodníku směrem od obecního úřadu až dolů k Litavce vede dešťová kanalizace, která je ve špatném stavu, v některých místech je zborcená.

Situaci řešila policie ČR. Následně přijel další nákladní automobil, který pro vytěžené dřevo teprve směřoval, policie ho zastavila v místě u zastávky a nákladní auto se do dešťové kanalizace propadlo. Následovalo řešní situace jak nákladní auto z propadlé kanalizace dostat. Muselo se to řešit jeřábem. K tomu ale muselo dojít k vypnutí elektrické energie, protože v místech propadu vede elektrické vedení. Místo propadu je provizorně zajištěno a opravu budeme řešit v nejbližších dnech. Proto poprosím o maximální bezpečnost v místě u zastávky.

Nastupování a vystupování z autobusu směrem do Orlova bude probíhat výše, u obecní nástěnky, kam bylo přesunuto označení Autobusová zastávka a odpadkový koš.

Problém dešťové kanalizace bohužel nehrozí jen v místě autobusové zastávky, ale i v jiných místech obce, terá vede vždy po krajích místní komunikace. Proto požádám o součinnost, pokud by jste zjistili někde případný propad kanalizační šachtice či přímo kanalizačního potrubí dešťové kanalizace, napište prosím buď zde na stránkách do elektronického formuláře HLÁŠENÍ ZÁVAD anebo problém nahlaste přímo na obecním úřadu.

Fotografie z tohoto dne jsou ve FOTOGALERII. ... Nahlédněte.

Marcela Dušková, starostka obce

2008  2008 0001  2008 0002

Vážení spoluobčané,

na přiložených dokumentech je sepsán návod, jak postupovat v případě podezření na ptačí chřipku ve vašem chovu drůbeže. Použitý je zdroj z Ministerstva zemědělství ČR.

Bez názvuVážení spoluobčané,

v těchto dnech díky poruchám na vodovodu na Drmlově Poli probíhá společností 1. SčV jeho oprava na dvou místech. Bohužel vzhledem k počasí nebude v těchto dnech možné uvést asfalt na komunikaci do původního stavu, tak zde budou po dobu nezbytně nutnou vloženy dlažební kostky. Jakmile bude počasí příznivé a bude vhodné pro zpětnou opravu asfaltem, 1. Sčv uvede komunikaci do původního stavu. Děkuji za pochopení.

Marcela Dušková, starostka obce

Erb Obec PodlesíÚřední hodiny pro veřejnost