propadVážení spoluobčané,

asi většina z vás v minulých dnech zaregistrovala nákladní automobil na zastávce ve Starém Podlesí, který se předním kolem propadl do dešťové kanalizace. Ráda bych popsala, jakým způsobem k tomu došlo a co propadu předcházelo. Ve stejný den v době okolo oběda přijela dvě nákladní auta plně naložena vytěženým dřevem, kdy řidič jednoho z nich zastavil na obecním pozemku na zastávce (na levé straně směrem na Orlov), kde auto svou tíhou zničilo betonovou dlažbu a druhý řidič najel taktéž s plně naloženým autem na chodník (na pravé straně směrem na Orlov). Přejel pozemek na pravé straně u zastávky (směrem na Orlov) a zaparkoval na chodníku. Oba řidiči se z aut vzdálili. Právě v chodníku směrem od obecního úřadu až dolů k Litavce vede dešťová kanalizace, která je ve špatném stavu, v některých místech je zborcená.

Situaci řešila policie ČR. Následně přijel další nákladní automobil, který pro vytěžené dřevo teprve směřoval, policie ho zastavila v místě u zastávky a nákladní auto se do dešťové kanalizace propadlo. Následovalo řešní situace jak nákladní auto z propadlé kanalizace dostat. Muselo se to řešit jeřábem. K tomu ale muselo dojít k vypnutí elektrické energie, protože v místech propadu vede elektrické vedení. Místo propadu je provizorně zajištěno a opravu budeme řešit v nejbližších dnech. Proto poprosím o maximální bezpečnost v místě u zastávky. 

Nastupování a vystupování z autobusu směrem do Orlova bude probíhat výše, u obecní nástěnky, kam bylo přesunuto označení Autobusová zastávka a odpadkový koš.

Problém dešťové kanalizace bohužel nehrozí jen v místě autobusové zastávky, ale i v jiných místech obce, terá vede vždy po krajích místní komunikace. Proto požádám o součinnost, pokud by jste zjistili někde případný propad kanalizační šachtice či přímo kanalizačního potrubí dešťové kanalizace, napište prosím buď zde na stránkách do elektronického formuláře HLÁŠENÍ ZÁVAD anebo problém nahlaste přímo na obecním úřadu.

Fotografie z tohoto dne jsou ve FOTOGALERII. ... Nahlédněte.

Marcela Dušková, starostka obce

 


 

Obec Podlesí
č.p. 81
Příbram
261 01

e-mail: obeczavinacobecpodlesi.cz
IČ: 00662941
Číslo účtu: 2321684/0600
www.obecpodlesi.cz

Erb Obec PodlesíÚřední hodiny pro veřejnost
P0  a ST 7.30 - 11.30; 12.30 - 17.00
ÚT  a ČT 7.30 -11.30; 12.30 - 15.00
PÁ  ZAVŘENO

© Obec Podlesí. Právní doložka. Tvorba stránek moonbarks.