SMS zprávy z obce

Facebook (obec)

Fotogalerie z obce

Vážení spoluobčané,

dnes museli u nás v obci opět zasahovat hasiči.

Díky pálení trávy a zahradního odpadu se oheň vymkl kontrole a rozšířil se dále na souvislou plochu.

V jarních a podzimních měsících hasiči vyjíždějí k požárům trávy a lesních porostů. Častěji také vyjíždějí k požárům nebo k dohašování špatně zabezpečených ohnišť.

Dle zákona č. 133/1985 Sb., o požární ochraně, ve znění pozdějších předpisů (dále jen zákona o PO) fyzická osoba nesmí provádět plošné vypalování porostů a i přesto je u nás vypalování trávy neustále oblíbené. Jarní úklid se ale nemusí majitelům zahrad nebo remízků vyplatit.

Někteří přes všechny zákazy a platná nařízení, stále neekologicky spalují hromady listí a vše, co v zahradách nemají kam uklidit. Ohrožují nejen sebe, hmyz, který žije často skrytý našim očím, ale přesto je v každé zahradě, ale i přilehlé budovy.

Z jejich počínání se rozhodně neradují ani sousedé, které zamořuje kouř.

Všichni velice dobře víme jaká sucha v posledních letech jsou, již několik let po sobě platí v letních měsících úplný zákaz rozdělávání ohňů.

Požádám vás tímto, nepalte zahradní odpad, využívejte prosím kontejnerů, které jsou přistaveny ve všech podleských lokalitách. Ochráníte sebe, své majetky, přírodu a v tomto případě i zbytečné nasazení života hasičů.

Děkuji za pochopení a spolupráci.

Marcela Dušková

por